فردا، کدام خانوارها وام یک میلیون تومانی خود را دریافت می‌کنند؟

فردا، کدام خانوارها وام یک میلیون تومانی خود را دریافت می‌کنند؟

به گزارش شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: ١٧ میلیون و ١۵٣ هزار و ٢١ سرپرست خانواری که اسامی آنان برای دریافت وام یک میلیون تومانی به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال شده است، فردا این وام را  دریافت خواهند کرد.

بیش از ١٧ میلیون خانواری که تا ٣١ فروردین در سامانه ۶٣۶٩ ثبت‌نام کرده‌اند، فردا براساس وعده ۲۴ ساعته‌ای که بانک مرکزی پیش از این اعلام کرده بود وام یک میلیون تومانی خود را دریافت می‌کنند. 

گفتنی است، بانک مرکزی اعلام کرده بود، چنانچه لیست یارانه‌بگیران تا ظهر امروز (چهارشنبه) به بانک مرکزی ارسال شود، این بانک با هماهنگی بانک‌های عامل طی حداقل ۲۴ ساعت نسبت به واریز تسهیلات اقدام خواهد کرد.

بقیه خانوار‌هایی که در این نوبت مبلغ مورد نظر را دریافت نکردند، فرصت دارند تا هفتم اردیبهشت در سامانه ۶٣۶٩ ثبت‌نام کنند، که پس از انجام غربالگری و فهرست‌بندی اسامی آنان توسط سازمان هدفمندی ،فهرست متقاضیان به بانک مرکزی ارسال خواهد شد.

زمان پرداخت نوبت دوم این وام متعاقبا اعلام خواهد شد.

خبرداغ


گفتنی است، به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، دولت برای حمایت از مردم، تصمیم گرفت تا تسهیلات یک میلیون تومانی را به صورت وام قرض الحسنه برای خانوار‌های یارانه بگیر در نظر بگیرد و به حساب سرپرستان خانوار واریز کند. 

پیش از این وزارت تعاون اعلام کرده بود سرپرستان خانوار تا ٣١ فروردین فرصت دارند با سیم‌کارتی که به نام آنها است کدملی خود را به سامانه ۶٣۶٩ پیامک کنند. اما از آنجایی که برخی از سرپرستان خانوار سیم‌کارتی به نام خود نداشتند مهلت ارسال پیامک تا یک هفته (هفتم اردیبهشت) تمدید شد.

وام یک میلیون تومانی فردا واریز می‌شود

یک منبع آگاه در بانک مرکزی از زمان واریز وام یک میلیون تومانی حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا خبر داد.

یک منبع آگاه در بانک مرکزی با اشاره به تناقضات مطرح شده در خصوص زمان واریز وام یک میلیون تومانی به حساب یارانه بگیران، اظهار کرد: طبق هماهنگی های انجام شده با سازمان هدفمند سازی یارانه ها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی لیست افرادی که مشمول دریافت وام یک میلیونی هستند امروز صبح به دست بانک مرکزی رسیده است.

وی افزود: قطعا مراحل واریز و انجام تراکنش‌ها برای پرداخت وام به حساب این تعدادی که در مرحله اول ثبت نام کرده اند،( ۳۱ فروردین ۹۸)  ۲۴ ساعت زمان لازم دارد. از آنجایی که امروز این لیست به دست بانک مرکزی رسیده است، قطعا این وام فردا واریز می‌شود.

گفتنی است؛ روز گذشته محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب کاربری توئیتر خود از پرداخت وام یک میلیونی طی امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت) خبر داده بود که با استعلام های انجام شده مشخص شد که این وام پنجشنبه ۴ اردیبهشت به حساب سرپرستان واریز خواهد شد.

وام یکی میلیونی فردا واریز می‌شود


جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : شما نیوز