فوری/ موافقت آمریکا با آزادسازی دلارهای ایران - اخبار جدید

فوری/ موافقت آمریکا با آزادسازی دلارهای ایران

فوری/ موافقت آمریکا با آزادسازی دلارهای ایران

یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی از موافقت آمریکا با آزادسازی مقداری از دارایی‌هایی مسدود شده ایران خبر داد.

این مقام کره‌ای افزود: این انتقال قرار است از طریق بانک‌های سوئیس انجام شود.

این مقام ارشد وزارت خارجه کره جنوبی افزود: ایالات متحده در واقع با طرح آزادسازی مقداری از دارایی‌های ایران از طریق بانک‌های سوئیسی موافقت اصولی کرده است، اما بحث‌ها درباره روش انتقال آن همچنان ادامه دارد.

  این گزارش می‌افزاید: دولت‌های کره جنوبی و ایالات متحده در مورد انتقال دارایی‌های ایران به سوئیس بحث کرده اند از آنجا (سوئیس) می‌توان این دارایی‌ها را از طریق توافق نامه تجارت بشردوستانه سوئیس (SHTA) به کشورهای خاورمیانه بازگرداند.

  کاشت مو با دستگاه ایمپلنتر | با اقساط بلند مدت
  رویه های مالی شرکت‌ خود را با محصول جدید همکاران سیستم متحول کنید
  کاشت مو با دستگاه DHI
  همایش رایگان اتصال سیستم مالی کسب و کار به سیستم بانکی

  تلویزیون کره جنوبی می‌افزاید: توافق نامه تجارت بشردوستانه سوئیس (SHTA) به دنبال اطمینان از صادر کنندگان و شرکت‌های بازرگانی مستقر در سوئیس در بخش‌های مواد غذایی، دارویی و پزشکی است که یک کانال پرداخت امن با یک بانک سوئیس دارند از این طریق، صادرات کالاها به ایران تضمین می‌شود.

  رئیس‌کل بانک مرکزی پیش از این درباره نتیجه مذاکراتی که با سفیر کره‌جنوبی درباره پرداخت بدهی‌ها به ایران صورت گرفته است، گفت: پول بانک مرکزی در آنجا ۷میلیارد دلار است و الآن با ۱ میلیارد دلار شروع می‌کنیم. نوع پرداخت هم پول است که در اختیار بانک‌های ما قرار می‌گیرد.

  عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آزادسازی منابع مالی ایران از کره جنوبی، افزوده بود: : در دیدار با سفیر کره جنوبی تأکید کردیم که چگونه ایران باید از منابعش استفاده کند، حالا اینکه کره‌ای‌ها با هرکسی می‌خواهند مذاکره کنند.

  این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
  جستجوگر : اخبار جدید      منبع : گسترش نیوز