چند دز واکسن کرونا تزریق شده است؟/ پرداخت ۲۰۰ میلیون یوان برای واکسن سینوفارم

چند دز واکسن کرونا تزریق شده است؟/ پرداخت ۲۰۰ میلیون یوان برای واکسن سینوفارم

وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که تا کنون چند دز واکسن کرونا تزریق شده است گزارش داد که تا ۲۱ خرداد، این تعداد به پنج میلیون و ۶۱ هزار و ۲۰ دز رسیده است. در همین زمینه و پس از انتشار اخباری در مورد کمبود واکسن در کشور، بانک مرکزی، مبلغ ۲۰۰ میلیون یوان چین را برای خرید محموله دیگری از واکسن سینوفارم پرداخت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، از زمان آغاز فرایند واکیسناسیون کرونا در کشور تا کنون، پنج میلیون و ۶۱ هزار و ۲۰ دز واکسن تزریق شده است. گرچه به دلیل توقف ورود واکسن، وقفه کوتاهی در تزریق دز دوم به وجود آمد ولی به گفته وزارت بهداشت، اجرای طرح واکسیناسیون گروه‌های هدف ادامه دارد.

در همین زمینه سیما سادات لاری،  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون گروه‌های هدف و وقفه‌ای که در انجام آن به وجود آمده است، گفت: این طرح که در حقیقت گام پنجم از طرح شهید سلیمانی بود با قوت و جدیت و به صورت منظم در حال انجام بود که حدود یک یا دو هفته با توقف ورود واکسن‌ها مواجه شدیم که در دز دوم تزریق وقفه‌ای کوتاه به وجود آمد.

وی ابراز امیدواری کرد که همچنان واکسن‌های داخلی هم به سرعت دارد مسیر تولید و انبوه خود را طی می‌کند و تا اواخر خرداد جاری و اوایل تیر نیز به طور حتم نمودی از واکسن‌های داخلی را شاهد خواهیم بود

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : تجارت نیوز