مقام‌های شرکت برشنا در هرات می‌گویند به دلیل کمبود انرژی در ایران، این کشور برق وارداتی به هرات را برای دست‌کم دو روز کاملاً قطع خواهد کرد.

«زینب محسنی»، سخنگوی شرکت برشنا در هرات، به روزنامه ۸صبح گفت که مقام‌های شرکت برشنا با طرف ایرانی گفت‌وگو کرده‌اند و آنها اعلام کردند در صورت تشدید بحران کمبود انرژی، برق وارداتی هرات قطع خواهد شد.

به گفته او، تلاش‌ها برای وصل شدن برق وارداتی ایران به هرات تنها از طرف شب جریان دارد، اما مشکل کمبود انرژی در ایران جدی است.

سخنگوی شرکت برشنا در هرات افزود: «به دلیل مشکلات برق و کمبود انرژی در ایران، این کشور برق وارداتی خود به هرات را برای دو روز قطع خواهد کرد».

مقام‌های ایرانی در گفت‌وگو با مقام‌های شرکت برشنا گفته‌اند که مشکلات کمبود انرژی در این کشور جدی است و در صورت کمبود انرژی، برق هرات قطع خواهد شد.

تاکنون زمان دقیق قطع شدن برق وارداتی هرات از سوی ایران مشخص نشده است. طی روزهای اخیر کمبود انرژی و قطعی برق در بسیاری از شهرهای ایران شکایت‌های زیادی به دنبال داشته است.

حدود ۷۰ درصد برق مورد نیاز هرات از طریق خط انتقال برق وارداتی ایران تأمین می‌شود و‌ با قطع برق، فعالیت ده‌ها کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات مختل خواهد شد.