طرحی داخلی منزل و ساختمان لاکچری در تهران

طرحی داخلی منزل و ساختمان لاکچری در تهران

برای آنکه بتوان دکوراسیونی با کیفیت و مطلوب داشت نیاز است که به یکسری ترفندها آگاه بود و از ترندهای روز دنیا نیز باخبر بود و یا با همکاری با یک شرکت معماری و دکوراسیون معبتر طراحی داخلی ساختمانی شیک و بی نقص را رقم زد . بعضی از این ترفندها و نکات عبارتند از :

  • به وجود آمدن یک نقطه ی اصلی و کانونی

نقطه ی اصلی و کانونی هر فضا درواقع قسمتی از فضا می باشد که به محض ورود به آن مورد توجه قرار می گیرد . انتخاب همچین نقطه ای برای فضا کار طراح را برای دکوراسیون فضا راحت تر می کند چرا که تمامی عناصر و مبلمان خاص آن فضا با توجه به آن نقطه چیده خواهند شد . البته که این نقطه ی اصلی و کانونی نمی تواند و نباید به صورت تصادفی انتخاب شود بلکه باید با آگاهی از نیاز و هویت فضا و ارتباط آن با دیگر فضاها این نقطه انتخاب شده و دکوراسیون شود .

  • طراحی و چیدمان عناصر با توجه به خطوط موجود در فضا

یکی از روش هایی که باعث می شود تا دکوراسیون بهتری در منزل و یا فضای خود داشته باشیم الگو گرفتن از خطوط پلان و چیدمان عناصر با توجه به این نکته است . درواقع کمک گرفتن از این خطوط برای دکوراسیون باعث منظم تر دیده شدن چیدمان و در نتیجه استفاده ی بهتر از فضا و ایجاد تعادل در فضا می شود . این نکته برای خانه هایی که دارای مساحت کمی می باشند می تواند نکته ای تاثیرگذار در چیدمان باشد . چرا که نظم در خانه های کوچک باعث بهره وری بیشتر فضا و بزرگتر نشان دادن آن می شود .

جهت مشاهده نمونه کارها به سایت www.hiradana.com  در بخش پروژه ها مراجعه کنید و با تماس با شماره 09125754921 وقت بازدید و مشاوره بگیرید .

  • استفاده از ترکیب رنگ مناسب

یکی از روش های کم هزینه ولی تاثیرگذار برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک استفاده از رنگ های مناسب است . می توان ادعا نمود که رنگ های تیره باعث کوچک تر و تاریک نشان دادن فضا می شوند و به همین دلیل استفاده از این نوع رنگ ها در متراژهای کم توضیه نمی شود . در عوض رنگ های روشنی مانند کرم ،  سفید ، آبی کمرنگ و … باعث عمیق تر و بزرگتر و دلبازتر نشان دادن فضا شده و برای متراژ کم بسیار مناسب می باشند . حال می توان با توجه به ترندهای روز و برای پویاتر شدن و زیباتر شدن محیط خانه در کنار این رنگ های ملایم از رنگ های دیگری مانند زرد ، نارنجی ، آبی پررنگ و … استفاده کنید .

  • انتخاب مبلمان مناسب برای هر فضا

در طراحی دکوراسیون داخلی هر فضا مهمترین اصل برای بالا رفتن کیفیت فضا و تامین بیشتر رفاه افراد ساکن در آن خانه استفاده از مبلمان مناسب برای هر فضا می باشد . برای این کار باید ابتدا هویت هر فضا و نیازهای آن را بررسی نموده و سپس به طراحی دکوراسیون آن فضا پرداخته شود . برای مثال نمی توان مبلمانی که مناسب فضای پذیرایی می باشد را در فضای نشیمن قرار داد و مبلمان فضای نشیمن را در فضای پذیرایی ، چرا ه سبک و شکل مبلمان این دو فضا با یکدیگر تفاوت دارد .

  • توجه به چگونگی نورپردازی محیط

نورپردازی را می توان یکی از مهمترین نکات دکوراسیون داخلی خانه به ویژه در خانه های امروزی دانست . درواقع امروزه خانه های مطلوب و با کیفیت خانه هایی محسوب می شوند که بهترین نور را در بیشترین حالت ممکن در فضاهای داخلی خود در ساعات روز داشته باشند . به همین دلیل در طراحی دکوراسیون و طراحی داخلی فضای خانه به این نکته اهمیت زیادی داده می شود . از طرفی نورهای مصنوعی نیز تاثیر زیادی دارند و می توانند به فضای خانه عمق داده و یا حتی آن را دنج و کوچکتر نشان دهند . نتیجتا باید این کار توسط متخصصین صورت بگیرد تا خانه هایی که دارای مساحت کمی می باشند بتوانند بزرگتر و عمیق تر بنظر برسند .

  • تنوع در بافت سطوح

یکی از راه هایی که باعث لوکس تر و امروزی تر بنظر رسیدن فضای خانه می شود تنوع در بافت به ویژه بافت سطوح در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد . درواقع این به این معناست که لازم نیست حتما همه ی دیوارها دارای یک رنگ و یا یک شکل کاغذدیواری و … باشند . می توان یک دیوار را با رنگ پوشش داد و دیوار کناری یا روبرویی آن را با کاغذدیواری ای مناسب با سبک دکوراسیون و همین روند را در تمامی فضاها با دیدی حرفه ای انجام داد . همچنین می توان از پتینه در کنار رنگ و … برای منحصر به فردتر کردن فضاها بهره برد .

  • استفاده از پرده های سرتاسری

یکی از ساده ترین راه ها برای بزرگتر نشان دادن خانه و تبدیل دکوراسیون به دکوراسیونی لوکس استفاده از پرده های بلند و سرتاسری می باشد . این به معناست که حتی زمانی که پنجره های شما ارتفاع کمی دارند و اوکابه ی آن ها زیاد می باشد نیز از پرده هایی برای پوشاندن آن استفاده کنید که از سقف تا زمین را می گیرد . این کار باعث کشیده تر و بلندتر نشان دادن دیوار شما می شود و در نتیجه فضای خانه را بزرگتر نشان می دهد و باعث شیک تر شدن آن نیز می شود . چرا که در گذشته خانه هایی بسیار بزرگ و خاص دارای سقف هایی بلند بوده اند و می تواند نشانگر این نکته نیز باشد .

  • استفاده از اکسسوری های خاص

اکسسوری ها می توانند با در کنار مبلمان دیگر قرار گرفتن به فضا جان بخشیده و باعث زیباتر شدن محیط بشوند . حال در فضاهایی با متراژ کم و بودجه ی محدود بهتر است که از عناصری به عنوان اکسسوری استفاده شود که علاوه بر دکوراتیو بودن دارای عملکرد و کاربرد نیز باشند . از جمله ی این عناصر می توان به یکسری چراغ ها و آباژورها و یا گلدان ها و … اشاره نمود . چگونگی چراغ ها و شکل گلدان ها نیز بستگی به سبک و رنگ دکوراسیون دارد و باید متناسب با آن ها انتخاب شوند .

  • طراحی فضایی خاص با تغییر رنگ و یا بافت

یکی از ترندهای روز طراحی استفاده از گوشه به گوشه و تک تک فضاها می باشد . در فضاهایی که متراژ کم دارند مشاهده می شود که امروزه با تغییر رنگ گوشه ای دیوار و یا قسمتی از آن به آن یک کاربری جدید داده و هویتی جدا از فضای اطرافش به آن می بخشند . برای مثال در فضای نشیمن می توان گوشه ی دیواری را با نورپردازی یا رنگی متفاوت از قسمت های دیگر شاخص کرد و آن را تبدیل به فضای مطالعه یا کار نمود . همچنین در دیگر فضاها مانند آشپزخانه می توان این کار را انجام داد و فضایی برای غذاخوری به وجود آورد .

  • رعایت استانداردها در طراحی

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون فضای داخلی اهمیت زیادی دارد و می تواند روی عملکردگرایی و کیفیت فضا و حتی روی زیبایی محیط تاثیر بگذارد رعایت تناسبات و استانداردها می باشد . هر چقدر که طراحی عناصر و فضاها مطابق با استانداردهای لازمه باشد رفاه افراد در خانه بیشتر تامین خواهد شدو آن ها استفاده ی راحت تری از تک تک عناصر خواهند داشت و همچنین عناصر و مبلمان نیز در کنار یکدیگر راحت تر قرار خواهند گرفت و فضا را از نظر بصری مطلوب تر جلوه خواهند داد . به همین دلیل لازم است که از کارشناسان و متخصصین این زمینه برای انجام طراحی دکوراسیون داخلی کمک گرفته شود تا نتیجه ی نهایی رضایت بخش تر باشد .

کلام آخر

همانطور که در این مقاله گفته شد برای داشتن یک طراحی دکوراسیون حرفه ای باید از تیمی حرفه ای کمک گرفت . شرکت معماری هیرادانا که دارای تجربه ی کافی در زمینه ی طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی می باشد دارای مهندسین و  طراحان و کارشناسانی مجرب در این زمینه و زمینه های مربوطه می باشند و می توانند در طراحی و اجرای پروژه های شما به شما کمک کنند . در همین راستا شما می توانید به راحتی با دفتر شرکت معماری وطراحی دکوراسیون هیرادانا از طریق شماره 09125754921 تماس برقرار کرده و از خدمات این شرکت بهره مند شوید .

1/5 - (1 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد